ХАРКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ №55 ДІЛИТЬСЯ ДОСВІДОМ РОБОТИ

15 лист. 2012
Проведено районний семінар вчителів трудового навчання

Одним з головних завдань загальноосвітньої школи є підготовка учнів до самостійного життя. У розв'язанні цього завдання велика роль належить трудовому навчанню, основна мета якого - виховання творчої особистості, розвиток її інтересів, нахилів, здібностей, підготовка до професійного самовизначення та трудової діяльності в умовах ринкових відносин.

Сьогодні перед вчителями трудового навчання постає проблема - як підняти престиж свого предмета. Специфіка предмета "Трудове навчання" спонукає вчителів урізноманітнювати навчально-методичне забезпечення занять. Саме цьому питанню був присвячений семінар вчителів трудового навчання, який відбувся 15.11.2012 року на базі Харківської гімназії №55 за темою «Сучасні підходи до уроків трудового навчання в умовах реформування освіти».

У заході взяли участь методист методичного центру управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради Свідерська Н.П., вчителі трудового навчання закладів освіти Київського району.

Головним питанням порядку денного було обговорення проблеми використання в гімназії сучасних педагогічних технологій вчителями трудового навчання та технологій. Учасники семінару мали змогу ознайомитись з досвідом роботи навчального закладу щодо впровадження сучасних освітніх технологій в навчально-виховний процес, організацією роботи з обдарованими учнями, напрямами профорієнтаційної роботи.

Питання про «Впровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій як засіб розвитку творчої особистості учня» розкрила заступник директора з навчально-виховної роботи Добриніна О.Л. З пріоритетними напрямками роботи методичного об’єднання вчителів трудового навчання познайомила учасників семінару керівник методичного об’єднання вчителів естетичного та трудового навчання Толмачова М.В.

Своїми педагогічними здобутками з питання використання інформацій­них технологій на уроках трудового навчання поділилися вчителі трудового навчання Доля Є.Н. та Микитченко Л.І., учні яких неодноразово були переможцями районних та міських олімпіад з трудового навчання. В ході семінару Доля Є.Н. провела майстер-клас «Мистецтво темарі», під час якого вчителі побували в ролі учнів.

Підсумком роботи семінару був круглий стіл. Учасники семінару відмітили значну за обсягом роботу всього педагогічного колективу разом з адміністрацією гімназії щодо організації професійно-трудової підготовки школярів, високий рівень організації та змістовне забезпечення семінару, який пройшов на високому рівні.

Наша школа справила дуже гарне враження на гостей. Ми отримали позитивні відгуки та подяки за на нашу гостинність.