ЧЕРЕЗ ДОБРІ СПРАВИ ДО МИРУ ТА ВЗАЄМОРОЗУМІННЮ

21 лист. 2012
Харківська гімназія №55 підтримує ініціативу приєднатися до ідеї миротворців

Саме цьому була присвячена 21.11.2012 року зустріч учнів 5-Б класу з головою обласної громадської організації миротворців ООН Сергієм Самойловим.

Повага до літніх людей, допомога малечі, охорона оточуючого середовища, а головне «скрізь сіяти» добро – ось вона проста і зрозуміла миротворча ідея. Не насаджувати, а привчати – ось, що різнить миротворців від піонерії, зазначив Сергій Самойлов. Він сам боровся за мир по-дорослому: пройшов дві миротворчі місії у Сьєра-Ліоне та приймав участь у бойових діях в Іраку.

Голубі берети, шарфи та нарукавна пов’язка. Це головні наочні відзнаки миротворців організації об’єднаних націй. У такій уніформі її члени працюють і у мирні часи, і на війні.

Україна виступає активним учасником миротворчих місій ООН. Починаючи з 2000 року географія участі України в миротворчій діяльності розширюється з року в рік (Східний Тимор, Конго, Боснія і Герцеговина, Ліберія, Македонія, Судан, Кот-д′Івуар, Сьєрра-Леоне, Косово).

Наші земляки зі складу Збройних Сили України та правоохоронці МВС України, які брали участь у миротворчих місіях ООН, виявили високий професіоналізм, самовідданість і мужність.

Рух юних миротворців зародився в 1998 році в Москві як програма «Школа миру» Організації Об’єднаних Націй, головною метою якої було виховання духу толерантності в суспільстві, нерозривного зв’язку поколінь з ветеранами війн і підвищення рівня культури підростаючого покоління. В Україні цю ініціативу ветерани-миротворці підхопили п’ять років тому, коли на базі воєнного ліцею в Кам’янець-Подільському було організовано клуб юних миротворців «Школа миру». А в Харкові цей проект було презентовано тільки в березні 2011 року в Міському департаменті освіти.

«Цей проект не передбачає перевагу військової підготовки. Основний акцент робиться на виховання розширеного світогляду, толерантності та поваги до культур, націй і віросповідань інших народів. Адже миротворець – це, у першу чергу, не той, хто бігає зі зброєю, а хто творить мир», – пояснив Сергій Самойлов.

В Україні зараз налічується 37 тисяч миротворців, з них близько 2 тисяч у Харкові. Сьогодні в лавах Харківської громадської організації юних миротворців вже 300 учасників.

По завершенню зустрічі учнів було запрошено відвідати меморіальний комплекс «Висота маршала І.С.Конєва».