ОБМІН ДОСВІДОМ РОБОТИ

11 груд. 2012
Практичний семінар вчителів образотворчого мистецтва

У сучасному прагматичному світі, який невпинно летить все вперед і вперед, у якому немає і хвилинки, щоб зупинитись і помилуватись красою навколишнього світу, у школах є вчителі, які кожного уроку самі споглядають за прекрасним і вчать бачити прекрасне дітей. Це вчителі образотворчого мистецтва.

11 грудня вчителі образотворчого мистецтва шкіл Київського району зібралися в Харківській гімназії №55, де відбувся семінар – практикум за темою: «Урок образотворчого мистецтва як засіб активізації дитячої творчості в умовах реалізації сучасних технологій навчання». Така форма роботи дає можливість почерпнути нове у колег, поділитися власними здобутками та оцінити діяльність вчителів з позиції тих, кому її презентуєш.

Метою семінару було підвищення науково-теоретичного рівня вчителів образотворчого мистецтва; ознайомлення з досвідом роботи вчителів образотворчого мистецтва гімназії; поширення надбань образотворчого мистецтва у галузі формування ціннісних орієнтацій.

Головним питанням порядку денного було обговорення проблеми використання в гімназії сучасних педагогічних технологій з метою формування ціннісних орієнтацій учнів, нетрадиційних технік в образотворчому мистецтві. Учасники семінару мали змогу ознайомитись з досвідом роботи навчального закладу щодо впровадження сучасних освітніх технологій в навчально-виховний процес, який був представлений заступником директора з навчально-виховної роботи Добриніною О.Л.

Закріпити теоретичний матеріал присутні могли прийняв активну участь у майстер-класах, проведених вчителями образотворчого мистецтва Кись О.В. за темою: «Використання нетрадиційних технік  в образотворчому мистецтві» та Євченко М.А. на тему «Нетрадиційні техніки малювання як засіб розвитку образотворчої діяльності молодших школярів».

У кожній дитині від природи закладені величезні можливості. Тому головне завдання вчителя – вчасно їх помітити, заохотити й надати можливість їм розвиватися. Тільки той вчитель, який сам творчо працює, може виховати творчих учнів.

Актуальна сьогодні така організація уроку, де вчитель підтримує розвиток природних здібностей учнів, допомагає осмислювати ситуації чи проблеми, надає можливість проявляти особисті нахили.

Специфіка предмета «Образотворче мистецтво» дозволяє вчителю широко використовувати інтерактивні методи та нестандартні форми організації уроку, які дають змогу підвищити ефективність засвоєння знань, поліпшити контроль над виконанням завдань, викликати у дітей інтерес до навчання.

Учасники семінару переглянули  відеозапис інтегрованого  уроку в 4 класі на тему: «Народні свята»  (народознавство, образотворче мистецтво).

Семінар сприяв підвищенню науково-методичної компетенції учителів образотворчого мистецтва з проблеми розвитку основного виду діяльності учнів на уроках – практичної художньої діяльності.

Зустріч пройшла у теплій атмосфері, усі присутні отримали емоційне та естетичне задоволення. Педагоги району дали високу оцінку роботі вчителів образотворчого мистецтва гімназії. Найбільш вдалими моментами семінару були названі інформаційна насиченість, змістовність семінару, можливість познайомитися з багатим досвідом роботи навчального закладу,  обмінятися власним досвідом роботи з колегами.