Харківські школярі представили проекти стратегії розвитку міста

8 груд. 2011
Голова ХМОУС, Гладких Богдан, провів відкрите засідання лідерів шкільного самоврядування.

Відкрите засідання лідерів Харківської міської організації учнівського самоврядування на тему «Харків - 2030: погляд у майбутнє» відбулося сьогодні, 8 грудня, у науково-методичному педагогічному центрі Департаменту освіти. Ведучий конференції - учень 11-Б класу Гладких Богдан.

Захід пройшов у рамках підготовки Концепції стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року.
На засіданні розглянули участь школярів у літературному конкурсі на найкращий твір, есе, вірш, у конкурсах художніх робіт «Харків у барвах майбутнього» та проектів «Місто, спрямоване в майбутнє».
Учасниками засідання стали учні, педагоги, куратори учнівського самоврядування.
Серед почесних гостей був присутній депутат Харківської міської ради, радник Харківського міського голови з питань стратегічного розвитку міста Олександр Лукашов, декан факультету економіки та підприємництва Харківської національної академії міського господарства Олександр Соловйов.

Як зазначив Олександр Лукашов, мета проекту - привернути молоде покоління до розвитку стратегії міста для внесення нових ідей у ​​її розробку.
«Харків - одне з тих міст, які вирізняються прагненням до розвитку й демократизації суспільства. Поряд з владою тут розвинене й учнівське місцеве самоврядування, яке відповідає місцевим стандартам. Коли зайшла мова про те, що Харків відчув у собі сили розробити стратегію до 2030 року, ми зрозуміли, що здатні на раціональність і чітке уявлення того, як досягти цієї амбітної перспективи. Ми розуміємо, що залучення школярів - це правильне рішення», - зазначив Олександр Лукашов.
Він підкреслив, що нинішнє покоління здатне мислити реалістично і цілеспрямовано, що дає можливість втілити конкретні ідеї і пропозиції.
«У вас великий творчий потенціал, і я це міг оцінити протягом декількох зустрічей. Ви організовані люди, які можуть створювати амбітні проекти і структуровано висловлювати погляди. Для нас важливо, щоб ваші голоси зливалися в єдиний голос. А головне - ви вже маєте європейські цінності, які допомагають вам зрозуміти, що не можна по-споживацьки ставитися до свого міста, потрібно йому ще щось віддавати. Тому я сподіваюся, що наша робота буде цікавою та змістовною і принесе успіхи як місту, так і вам», - додав радник Харківського міського голови, звернувшись до школярів.
Лідери учнівського самоврядування представили учасникам засідання соціальні, екологічні, громадські та художньо-естетичні учнівські проекти, а також найкращі роботи минулих років.
Під час засідання провели ярмарок ідей «Марафон унікальних справ Харківської міської організації учнівського самоврядування» на тему «Харків - 2030: погляд у майбутнє».
Переможцями «Марафону унікальних справ» стали три проекти.
Зокрема, проект «Культурно-оздоровчий комплекс «Слобожанський» дитячо-юнацької організації «Авангард» Червонозаводського району, проект «Формула турботи» дитячо-юнацької організації «Нове покоління» Московського району, а також «Євро-журнал» дитячо-юнацької організації «Темп» Фрунзенського району.
Відібрані проекти, розраховані на довгострокову перспективу, запропонують для реалізації на міському масштабі.

08.12.2011