Рекомендації щодо проведення Першого уроку в новому навчальному році

27 лип. 2016
Перший урок у новому навчальному році Міністерство освіти і науки України пропонує освітянам присвятити відзначенню 25-ї річниці Незалежності України. Про це йдеться в листі МОН України від 20.07.2016 № 1/9-385.

Урок для учнів 1-4-х класів пропонується провести на тему «Це – наше і це – твоє» з використанням мультфільмів, в основу яких лягли малюнки учнів 2-4-х класів, де вони розповідають, чим вони можуть пишатися у своєму рідному краї, своїй країні. Для учнів 5-11-х класів урок 1-го вересня пропонується присвятити темі «Від проголошення Незалежності до нової України».
   Водночас Міністерство освіти і науки України наголошує, що вчитель може провести Перший урок за власним сценарієм.
   1 вересня загальноосвітні навчальні заклади можуть взяти участь у Всеукраїнському учнівському конкурсі «Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!». Інтелектуальні змагання проводяться серед команд учнів 5-11-х класів загальноосвiтнiх навчальних закладів у три тури: І тур – шкільний; ІІ тур — районний (міський); ІІІ тур — онлайн-голосування, де визначиться переможець на всеукраїнському рівні. Цей конкурс відбудеться під патронатом Президента України за участю Національної Ради реформ, Міністерства освіти i науки України та за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ради Європи, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».