Перший урок 2017/2018 навчального року

30 серп. 2017
У рамках реалізації Концепції Нової української школи, в умовах децентралізації середньої освіти у 2017/2018 навчальному році конкретну тему Першого уроку навчальні заклади визначають самостійно. Головна мета Першого уроку – формування в учнів нового європейського світогляду, національної свідомості, поваги до рідної мови, шляхом окреслення ролі України у світі.

У рамках реалізації Концепції Нової української школи, в умовах децентралізації середньої освіти підвищується автономія навчальних закладів. Враховуючи той факт, що Міністерством освіти і науки України цього року тематика Першого уроку не визначена, у 2017/2018 навчальному році  конкретну тему Першого уроку буде визначено навчальним закладом.

Тематика має відповідати принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
Можливі теми для проведення Першого уроку у 2017/2018 навчальному році:
   1) для учнів 1-4-х класів:
«Я з гордістю про Харків говорю»,
«Україна на карті Європи»,
«Ми – діти європейської родини»;
   2) для учнів 5-9-х класів:
«Я – громадянин України – європейської країни»,
«Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!»,
«Харків – місто європейське»;
   3) для учнів 10-11-х класів:
«Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну!»,
«Європейські цінності – основа демократичної України»,
«Український вимір – європейські цінності».
   Першокласників, які уперше переступають поріг школи, ознайомлять з історією школи, досягненнями її випускників, особливостями навчання в ній тощо.
 Бажано  при проведенні Першого уроку уникнути формалізму й заорганізованості, забарвити перший день нового навчального року святковістю, урочистістю, добрим настроєм, емоційністю, оптимізмом.