22 січня 2017

Вітаємо всіх з Днем Соборності!

Бажаємо Україні й українському народу з нагоди Дня Соборності  єдності, згоди, миру. Сильна держава — це країна, яку будує увесь народ разом !

День соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

На честь цього свята у  гімназії пройшли виховні години під назвою: "День соборності України – символ національного єднання українського народу"та «Єднання заради незалежності».

06 жовтня 2016 року  учні гімназії відвідали меморіальний парк і музей «Дробицький Яр». Це місце трагедії і пам’яті на сході  Харкова. У грудні 1941-січні 1942 року тут були розтріляні ні в чому не винні діти, жінки і люди похилого віку за те, що вони були євреями. Це надзвичайно трагічне місце. На території комплексу створено музей пам’яті. Учні вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів.

26.09.2016 - 30.09.2016

Великий боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертю ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар...

Дмитро Павличко

Бабин Яр — одне з найвідоміших пам'ятних місць, пов'язаних із людською трагедією. Тут, починаючи з 29 вересня 1941 р. і до жовтня 1943 р., гітлерівські окупаційні власті знищили понад 100 тис. осіб (за даними повідомлення Надзвичайної державної комісії по встановленню й розслідуванню злодіянь, скоєних німецько-фашистськими загарбниками).
«Наказується всім жидам міста Києва і околиць зібратися в понеділок 29 вересня 1941 року до год. 8 ранку при вул. Мельника-Доктерівський (коло кладовищ).
         Всі повинні забрати з собою документи, гроші, білизну та інше...».
Таке анонімне оголошення про переселення євреїв було розклеєно по місту напередодні — 28 вересня 1941 р.
         ...А завтра сталася трагедія. 29 вересня 1991 року, через півстоліття, Центральне телебачення СРСР підтвердило, що в перші два дні у Бабиному яру загинуло 33 771 єврей.
         Необхідно підкреслити, що єврейська катастрофа була частиною загальної трагедії, яку пережив увесь народ України, що став жертвою нацистських душогубів. Але, якщо слов'ян, зокрема українців, убивали за політичними ознаками, то євреїв — лише за те, що вони євреї — в рамках гітлерівської доктрини «Війна за світове панування — це війна проти євреїв».
         Антиєврейські заходи вживалися фашистами негайно після захоплення того чи іншого населеного пункту: отруєння у газових камерах, спалення у крематоріях, голодомор, розстріл, катування, цькування собаками тощо.
Масове знищення єврейського народу протягом 1933-1945 років отримало назву «голокост», і трагедія у Бабиному Яру — одна з його чорних сторінок.
Пам'ять про неї увічнено архітектурними пам'ятниками, художніми та музикальними творами, кінострічками, а головне — пам'ять живе в наших серцях.