Для батьків

Вих. № 242 від 6 вересня 2016 р.                                                                                                  м. Харків

Начальникам відділів освіти і науки районних
(міських) держадміністрацій

Директорам загальноосвітніх навчальних закладів

Щодо надходження підручників

для учнів 4, 7 та 8 класів

Шановні колеги!

Нагадуємо, що  відвантаження підручників видавництва «Ранок» для учнів 8 класів національним перевізникам було повністю завершено ще у середині серпня 2016 року .

Стосовно підручників для учнів 4 та 7 класів повідомляємо, що вони відвантажуються безпосередньо до районних (міських) управлінь (відділів) освіти згідно укладених з видавництвом договорів поставки.

З огляду на вищезазначене  нема потреби в закупівлі батьками підручників для учнів 8 класів та підручників для учнів 4 і 7 класів, якщо ці підручники є предметом договору з видавництвом «Ранок».

Просимо терміново довести дану інформацію до вчителів та батьків учнів 4,7 та 8 класів з метою зняття соціальної напруги, яка виникла у зв’язку з відсутністю частини підручників у окремих навчальних закладах.

З повагою,

директор видавництва «Ранок»                                                    В. В. Круглов

ВИХОВУЄМО ЛЮБОВ ДО ЧИТАННЯ

Освіта дитини починається з навчання читати і писати. І відбувається це здебільшого в родинному колі. У сім`ї прищеплюються і любов до книги, отримання задоволення від процесу читання, звичка бути постійно з книгою й неможливість існування без неї. Дитина відчуває духовну єдність із родиною тільки тоді, колі батьки усвідомлюють взаємозв`язок між розвитком молодшого покоління і освітнім рівнем старшого покоління.

Головна відмінність сімейного читання від інших його видів – класного, позакласного та домашнього – полягає в тому, що батьки, використовуючи книгу, починають по-справжньому займатися духовним розвитком своєї дитини, формуванням її особистості.

Ось чому я звертаюся до Вас, тільки спільними зусиллями ми зможемо відродити гарну традицію сімейного читання, тільки Ви станете запорукою успішності ваших дітей, якщо надасте їм можливість долучитися до світових книжкових скарбів, що зберігає бібліотека. Саме шкільна бібліотека має приміщення для проведення змістовного дозвілля родини, володіє інформаційним потенціалом для задоволення різноманітних інтересів усіх членів сім`ї, допоможе, порадить.

Але без Вашої зацікавленості, бажання та ініціативи ми не зрушимо з місця.

Ваша дитина у дзеркалі читання

(тест для батьків учнів 5-8 класів)

1. Чи часто ви читали вголос своїй дитини, коли вона ще не вміла робити це сама?
а) Практично кожного дня (5);
б) часто (4);
в) рідко, приділяю цьому мало часу (3);
г) рідко, тільки якщо попросить (2);
д) ніколи цим не займався (1).

2. Пригадайте, чи легко вашій дитині далося навчання читанню?
а) Так, це пройшло швидко, без сторонньої допомоги (5);
б) для цього знадобилось небагато часу (4);
в) ми довго займалися з нею (3);
г) мої зусилля були марними; вона навчилась читати у школі (2);
д) ні, зараз читає погано(1);

3. Спробуйте визначити інтерес вашої дитини до читання за наступними критеріями:
а) Це стало її улюбленим заняттям (4);
б) читає багато, але тільки програмові твори (2);
в) читання її мало цікавить, читає дуже рідко (1);
г) дуже часто доводиться змушувати брати книгу в руки (0);

4. Спостерігаючи за дитиною, яка читає, у вас склалося враження, що:
а) насилу вникає в суть твору (1);
б) читає дуже поспішно, не вникаючи в зміст (2);
в) повністю занурюється у читання, часто не помічаючи, що робиться навкруги.

5. Коли ви просите переказати прочитане, дитина:
а) не може цього зробити (0); б) часто плутається, забуває основні деталі (1);
в) переказує прочитане близько до тексту (3);
г) додає до прочитаного від себе, фантазує (4);

6. Якщо ваша дитина зайнята читанням цікавої книжки, а по телебаченню починаються мультфільми, вона:
а)кине книгу, почне дивитись мультфільм (0);
б) буде продовжувати читати, відволікатись і поглядати на екран (1);
в) телевізор не може перешкодити читанню, це лише п` ятихвилинний перепочинок, потім знову сідає читати(3);

7. Якщо у вашої дитини є власна книжкова полиця, спробуйте по ній визначити коло читання дитини:
а)читає все (0);
б) обожнює детективи і пригоди (1);

ВАША ДИТИНА І ЧИТАННЯ
Підказки для батьків: «так» і «ні»

ТАК

- Читайте своїм дітям у голос частіше: 20 хвилин читання щовечора або казка перед сном – це мінімальна необхідність.

- Читайте разом зі своєю дитиною 10 хвилин щодня.

- Читайте самі, показуючи приклад дитини.

- Дозволяйте дитини самостійно вибирати книги для читання: пригоди, казки, подорожі, фантастика – Найпопулярніші жанри. Книги про історію, географію, техніку, про комп`ютери також цікаві дітям.

- Заохочуйте дитину в її бажанні потримати, погортати, погратися з книгою.

- Потурбуйтеся про те, щоб у дитини вдома було багато яскравих книжок.- Регулярно відвідуйте з дитиною бібліотеку та книжковий магазин.

- Даруйте дитині книги.

- Заохочуйте дитину читати для інших членів сім`ї.

- Зробить читання дозвіллям.- Завжди хваліть дитину, якщо вона читає.

НІ

- Не переставайте читати дитині в голос, як тільки вона навчилася читати сама.

- Не примушуйте читати насильно.

- Не нав`язуйте книг за своїм смаком. Рекомендуйте їх. Переконуйте їх прочитати.

- Не примушуйте дитину «боротися з книгою», якщо вона дуже важка. Замініть її на більш легку.

- Ніколи не відмовляйте дитину від читання.

- Не змагайтеся з телебаченням у виборі часу для читання.

- Не очікуйте занадто швидких успіхів у читанні. НЕ критикуйте дитину, якщо вона намагається читати. Покращення настане скоріше, якщо ви будете заохочувати та підтримувати дитину.

- Не порівнюйте рівень читання дитини з братами, сестрами, іншими дітьми.