Для учнів

Юні друзі!

Майбутнє  науки – у ваших руках. Наскільки сягне вперед наука залежатиме від ваших знань та злету вашої фантазії.

Пам`ятайте: сила в знанні!

Тож винаходьте, експериментуйте,  творіть!

Заповніть, будь ласка, анкету та відправте її на електронну адресу бібліотеки:

bibl55@ukr.net

Книги-ювіляри–2017

Книги, як і люди, мають свої Дні народження. Пропонуємо до Вашої уваги підбірку найкращих та найвідоміших книг-ювілярів 2017-го року.

•        Наймолодшим у списку є «Домовичок Кузя» Т. В. Александрової. У прийдешньому році він відсвяткує всього сорок-п’ять років.

•        На десяток старше твори Давидичева Л. В. «Важке, повне негараздів і небезпек, життя Івана Семенова, другокласника і другорічника» і Медведєва «Баранкін, будь людиною!»

•        Ще п’ять років потрібно накинути «Туманності Андромеди» Єфремова І.

•        65 років виповнюється твору культового письменника Е. Хемінгуея «Старий і море».

•        «Щоденнику Анни Франк» Франк А. і «Повісті про справжню людину» Польового Б. Н. виповниться 70 років.

•        Сент-Екзюпері А. славиться своїм «Маленьким принцом» вже 75 років.

•        80-річчя відзначать «Розповідь про невідомого героя» Маршака С. Я. і «Хоббіт, або Туди і назад» Толкіна Дж. Р. Р.

•        На п’ять років старше попередніх творів роман Шолохова М. А.«Піднята цілина».

•        Вже 90 років захоплює читачів «Республіка ШКІД» Білих Р. і Пантелєєва Л., «Пошта» Маршака С. Я.

•        До 95 ювілею підійшли відразу кілька творів: Сабатіні Р.«Одіссея капітана Блада», Чуковський К. І. «Мойдодир» і «Тараканище», Шпенглер О. «Занепад Європи».

•        Сто років кілька поколінь читає «Крокодила» К. І. Чуковського.

•        «Воробьишко» М. Горького, роман«Фінансист» Т. Драйзера, перший збірник віршів «Вечір» А. А. Ахматової, роман «Загублений світ» А. Конан-Дойла відсвяткують своє 105-річчя.

•        110 років тому відбулася прем’єра ліричної драми О. Блока «Балаганчик»

•        На п’ять років раніше була написана «Собака Баскервіллів» А. Конан-Дойла і «Пітер кролик» Поттер Б.

•        120 років з дня свого створення відзначать: «Овід» Е. Войнич, «Аленушкины сказки» Д. Н. Маміна-Сибіряка, «Дракула» Б. Стокера, «Людина-невидимка» Р. Уеллса.

•        На п’ять років старше з’явилася «Каштанка» А. П. Чехова.

•        М. Твен створив історію про двох таких різних і в той же час схожих хлопчиків «Принц і жебрак» 135 років тому.

•        145-річчя відзначать відразу два твори Л. Н. Толстого «Азбука» і «Кавказький бранець», а також роман Ж. Верна «Навколо світу за 80 днів» і оповідання Н.П. Вагнера «Казки кота Мугикаючи».

•        150-ий день народження святкуватимуть «Діти капітана Гранта» Ж. Верна, «Злочин і покарання» Ф. М Достоєвського.

•        До 155-річчя дісталися «Знедолені» В. Гюго, «Саламбо» Р. Флобера, «Батьки і діти» Тургенєва.

•        165 років відсвяткують «Хатина дядька Тома» Р. Бічер Стоу, «Дитинство» Л. М. Толстого, «Муму», М. С. Тургенєва.

•        За 170 років перевалило таким творам: «Мертві душі» М. Гоголя, «Звичайна історія» Гончарова І. А., «Записки мисливця» Тургенєва І. С.

•        180-річний бар’єр візьмуть твори А. С. Пушкіна «Анчар», «Дубровський» та чудова казка про любов і труднощі на її шляху Салтана і Лебідь, а також романи М. Ю. Лермонтова «Бородіно» і «Смерть поета», казка Г. К. Андерсена «Нове вбрання короля».

•        190 років тому Гауф Ф. написав відому казку «Карлик Ніс».

•        205 років минає з того дня, коли діти всього світу читають і люблять казки братів Грімм. Зокрема, іменинниками стануть «Золотий гусак», «Король-Жабеня, або Залізний Генріх», а також перша частина збірки «Дитячі і сімейні казки».

•        Історії Ш. Перро відкривають дивовижний світ казки вже 320 років.

•        Справжнім рекордсменом є книга давньогрецького математика Евкліда «Начала», якій в 2017 році виповнюється 535 років.

Всі перераховані книги-ювіляри 2017 стали вагомим внеском у розвиток літератури, тому їх по праву називають світовою класикою. Ці книги є на поличках наших книгозбірень і продовжують вабити до себе читачів.

АНКЕТА
з виявлення читацьких інтересів

1.     Чим ти більш за все любиш займатися?
2.     В якому віці ти записався до бібліотеки?
-         дошкільнятком ;
-         1-3 клас;
-         5-6 клас;
-         7-8 клас.
3.     Що для тебе означає читання?
-         самоосвіта;
-         задоволення;
-         розвага від нічого робити;
-         неприємна необхідність.
4.     Як часто ти відвідуєш бібліотеку?
5.     Де ти буваєш частіше, відвідуючи бібліотеку: в читальному залі чи на абонементі?
6.     Які книги ти любиш читати?
-         пригоди;
-         фантастику;
-         детективи;
-         журнали;
-         науково-пізнавальну літературу;
-         шкільні повісті;
-         твори про війну;
-         поезію.
7.     Яку із нещодавно прочитаних книг ти порадив прочитати своєму другові?
8.     Коли у тебе виникають проблеми, з ким ти їх вирішуєш?
-         з батьками;
-         вирішую самостійно;
-         з друзями;
-         шукаю відповіді в книгах;
-         з вчителями;
9.     Чи була в твоєму житті книга, яка б допомогла тобі в розв`язуванні складної ситуації?
10.    Які бібліотеки міста ти відвідуєш?