Виставки

Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя

2017 рік - рік Японії в Україні

25 років Незалежності України

Голодомор 1932-1933 років - це трагедія, яка стосується кожного з нас, це біль, який затронув майже кожну українську родину.

Тиждень безпеки дорожнього руху

ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

ЮВІЛЯРИ ЛИСТОПАДА

Всесвітній день авіації і космонавтики

Календар знаменних дат  12 квітня

На теренах славетної України

(До дня Соборності України)

Рекомендаційний бібліографічний покажчик

Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!

Рідна матір, Україно!
Подивись, твої сини
Вже посіяли Свободу,
Вже колосяться лани.
Ті, із кого кепкували,
Насміхались, як могли,
Знов народом гордим стали,
Більш вони вже не хохли,
Не лакузи, не примари,
А герої та борці.

Маєм сонце, маєм море,
Маєм Київ і Дніпро,
Маєм землю неозору,
На якій росте добро.
Синьо-жовтий прапор маєм
Й Володимирський тризуб,
Дон і Сян їх обіймають.
Ми – народ - великолюб.
 Боже-Отче всемогутній,
Захисти коханий край!
Дай нам вийти у майбутнє,
Мужність і сміливість дай!
Захисти нас від свавільних
Хижаків, жорстоких, злих,
Захисти від божевільних,
Від Чорнобилів нових!

Хай собори на руїні
Стануть там, де Ти прорік.
Незалежній Україні –
 Слава нині і повік!

СВІТ БЕЗ НАСИЛЬСТВА

І.Супрун

без насильства,

Без жорстокості, болю і зла,

Де народом заспівана пісня

Містіть тільки хороші слова.

без насильства,

Де немає страждання й війни,

Де розквітла калина барвиста,

Й голосінь не почуєш сумних.

А реальне щасливе життя,

Бо, звільнивши наш світ

від насильства,

Можна сміло іти в майбуття.

І коли на теренах країни

Без страждань заживе кожне місто,

Скажуть люди всієї країни:

Україна – це світ без насильства.

РЕКОМЕНДАЦІЇ, ЯКІ ДОЦІЛЬНО ВПРОВАДЖУВАТИ НА БАЗІ ШКОЛИ З МЕТОЮ ЗАПОБІГАННЯ ПРОЯВАМ НАСИЛЬСТВА СЕРЕД ДІТЕЙ

• Слід продовжити ознайомлення вчителів і дітей з інформацією про прояви насильства, а також його наслідки. Особливу увагу варто приділити «легким формам» прояву насильства серед дітей, психологічному й економічному його видам. Зокрема, проводити серед педагогів навчальні заняття з діагностики насильства  й реагування на нього, адже саме з них починається формування насильницького стилю поведінки дітей стосовно одне одного.
  • Варто не лише корегувати наявні форми поведінки дітей,а й формувати нові, переважно за допомогою власного прикладу, адже вчителі самі часом дозволяють собі такі прояви психологічного насильства як порівняння, навішування ярликів, ігнорування почуттів дітей.
  • Необхідно, утроб педагоги навчилися правильно ідентифікувати насильство як у своїй поведінці, так і в поведінці дітей, щоб сформувати єдиний погляд на наявну проблему.
  • Варто ознайомити суспільство із загально прийнятим у світі поняттям «нехтування потребами дитини», яке є більш широким з огляду на розуміння проблеми насильства над дітьми.
  • Слід запровадити механізми аналізу ризиків виникнення насильства серед дітей у кожній конкретній школі.
  • Необхідно розробити план дій щодо розв`язання проблеми насильства та запровадити систему постійного відстежування випадків насильства серед дітей, виявлення дітей-агресорів, організувати системну роботу з ними фахівців, індивідуально та у групах. Залучати до такої  роботи фахівців-психологів. Будь-яка бесіда з дитиною - агресором має базуватися на загальнолюдських цінностях. Важливо не залишати поза увагою батьків таких дітей, проте краще таку роботу проводити спільно із соціальними службами, особливо в випадку виявлення кризового стану сім`ї. Також потрібна робота із класним колективом, яка має плануватися і реалізовуватися згідно із загальною програмою корекції поведінки та надання допомоги дитини-агресору.
  • Створити на базі школи алгоритм реагування на випадки насильства.

За матеріалами статті С.Б.Вальчишена . Насильство як соціальна проблема.

Інформаційно-бібліографічний список

Запобігання насильства в школі та сім`ї

Маркова О.Г. Насильство в школі. Міні-модуль корекційно - розвивального модуля для учнів 13-17 років.// Шкільному психологу  усе для роботи.-2009.-№2.

Гриценюк Л. Посттравматичний стресовий розлад у дітей: вікові особливості // Психолог - 2004.- №19.

Панок В. Скривджені діти. Що таке зловживання щодо дітей// Психолог - 2004.- №48.

Карєва М. Сім`я – простір без насильства. Групова психологічна консультація з елементами тренінгу // Психолог - 2008.- №19.

Попередження насильства в сім`ї. Технологія тренінгу //Психологічна  газета .- 2004.- №12.

Муліка К. Реабілітація та профілактика насилля й жорстокості. Методичні рекомендації  // Психолог - 2008.- № 7-8

Городок Г. Розкажіть батькам, як виховувати без покарань  //Завуч - 2004.- № 7.

Вальчишена С.Б. Насильство як соціальна проблема. Виступ на батьківських  зборах Шкільному психологу усе для роботи - 2012.- № 9.

Алексєєнко Т.Ф., Бойко В.П. Соціально-економічні причини насильства в сім`ї в Україні: аналіз проблем та шляхи запобігання  // Соціологія в сім`ї.- К.,2007.

Запобігання і протидія насильству в сім`ї: Методичні рекомендації для соціальних працівників .- К.:ДЦССМ.-2004.

Дубровська Є., Ясеновська М., Алексєєнко М. Насильство в школі: Аналіз проблеми та допомога, якої потребують діти та вчителі у її розв`язанні .- К.

Скажуть люди всієї країни: