Цікаві факти про станцію "Академік Вернадський" (онлайн-зустріч)

6 лют. 2024
05.02.2024-06.02.2024 року з метою популяризації науки та підвищення обізнаності серед підростаючого покоління щодо України у світі, було організовано та проведено науково-просвітницьку онлайн-зустріч з випускником комунального закладу «Харківський ліцей № 55 Харківської міської ради», учасником 28-ї антарктичної експедиції, лікарем, Мартиненком Дмитром Олеговичем (2007 р.). Під час зустрічі Дмитро показав станцію, її облаштування, познайомив з членами команди. Розповів учням, педагогам та батькам, як дослідницький криголам "Ноосфера" з командою 28-ї української антарктичної експедиції (УАЕ) прибув на станцію "Академік Вернадський" 27 березня 2023 року, яка знаходиться на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, поблизу Антарктичного півострова. До основного складу команди 28-ї УАЕ входить 14 учасників. На станцію відправляють 9 вчених (по 3 за кожним напрямком - геофізика, метеорологія, біологія) та 5 представників команди життєзабезпечення: лікар, кухар, дизеліст, механік і сисадмін. Дмитро показав у прямому ефірі мешканців Антарктиди - пінгвінів, розповів про морських котиків, морських слонів та леопардів, горбатих китів, касаток, а також розповів про дослідження експедиції. Діти мали змогу поставити будь-які питання, які їх цікавили, та отримати грунтовну відповідь. Дмитро Олегович мотивував учнів не зупинятися на досягнутих результатах, вивчати іноземні мови, розвиватися, йти за своєю мрією! Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері!

Акаде́мік Верна́дський (до 1996 — Фараде́й) — єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та геофізичною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиці.

Заснована в 1947 році як британська станція «Фарадей»; у 1954 перенесена на острів Галіндез; у лютому 1996 року була передана Британією Україні та перейменована на честь видатного українського вченого, академіка Володимира Вернадського, першого президента НАН УкраїниПерша українська антарктична експедиція (1996—1997 рр.) під час передачі станції сплатила за неї символічну ціну в один фунт стерлінгів.