Методичні заходи для вчителів музичного та образотворчого мистецтва

23 лют. 2024
20 лютого на базі комунального закладу «Харківський ліцей № 4 Харківської міської ради» відбулось практичне заняття з елементами тренінгу для вчителів музичного мистецтва за темою: «Весняна обрядовість українців». Мета практичного заняття – залучення школярів до цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання шляхом формування та утвердження української громадянської ідентичності. Після невеличкого екскурсу в історію, учасники виконали вправи «Подарунок для мене», «Хто я?», заспівали веснянки, відтворюючи рухи «Кривого танцю». За відгуками учасників, отримані знання стануть в нагоді при проведенні занять з учнями. 22 лютого відбувся майстер-клас «Арт-практика» для вчителів образотворчого мистецтва від Харківської художниці Ірини Водолажченко, магістра за спеціальністю «Дизайн, мистецтво та педагогічна терапія», кураторки зони стріт-арту та зони виставки на SSF фестивалі, виставки Unbrekable у Циттау, (Німеччина), галереї 79 кута (Харків). Імпровізація була важливою частиною майстер-класу «Арт-практика», на якому учасники ознайомилися з базовими техніками спонтанного малюнка, слухали музику (сучасну і класичну) і малювали, виконуючи техніку вільної руки. Учителі образотворчого мистецтва закладу освіти Кись О.В. та Толмачова М.В. взяли участь у майстер-класі. Сподіваємось, що такі вправи цікаво буде робити із дітьми.

20 лютого на базі комунального закладу «Харківський ліцей № 4 Харківської міської ради» відбулось практичне заняття з елементами тренінгу для вчителів музичного мистецтва за темою: «Весняна обрядовість українців». Автори заходу: Наталя Аксьонова, доцент кафедри українознавства філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна; Наталія Водолажченко, методист центру освітніх технологій Управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради.
Мета практичного заняття – залучення школярів до цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання шляхом формування та утвердження української громадянської ідентичності. Наталя Аксьонова розповіла учасникам заходу про українські традиції, нагадала, що веснянки співаються майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай. Зазначила, що кожна місцевість, окрім особливої назви, мала ще й свої специфічні слова веснянок та веселих забав. Важливо, що веснянки є піснями, що несуть в душі людей красу та оптимізм і є дорогоцінним скарбом культури наших прапрадідів. Насамперед, вони стають тим засобом, через який дитина пізнає культуру. Після невеличкого екскурсу в історію, учасники виконали вправи «Подарунок для мене», «Хто я?», заспівали веснянки, відтворюючи рухи «Кривого танцю». За відгуками учасників, отримані знання стануть в нагоді при проведенні занять з учнями.