26 квітня - 38 річниця аварії на Чорнобильській АЕС

26 квіт. 2024
26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Ми згадуємо тих, хто першими вступили в жорстокий, смертельний поєдинок з розбурханою атомною стихією. На вшанування роковин Чорнобильської трагедії в нашому закладі освіти були проведені виховні заходи, присвячені вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, розвитку компетентності учнів у питаннях збереження екології. Учні прослухали інформаційні повідомлення «Мужність і біль Чорнобиля», «Дзвони Чорнобиля душу бентежать...», були організовані виховні години за темами: «Чорнобильська трагедія»,«Чорнобиль як хмара», «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить...», «Чорнобиль - чорний біль нашої землі». Учні молодших класів переглянули мультфільми: «Казка про Чорнобиль», «Книга-мандрівка. Україна. Чорнобиль», а учні середніх та старших класів - документальний фільм «Чорні крила біди». Пам’ятаємо про Чорнобильську катастрофу, дякуємо всім, хто виявив жертовність та мужність, виконуючи свій професійний і громадянський обов’язок – персоналу ЧАЕС, пожежникам, військовослужбовцям, ученим, медикам, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії.

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.