МОН винесло на обговорення зміни до оцінювання класів НУШ

7 лип. 2020
Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення зміни до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів, які навчаються за новим стандартом. Проєкт наказу опублікували на сайті МОН. Пропонуємо ознайомитись зі змінами.

Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення зміни до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів, які навчаються за новим стандартом. Проєкт наказу опублікували на сайті МОН.

Як зазначають у міністерстві, пропонуються такі зміни:
- у першому та другому класах застосовується вербальна характеристика особистих досягнень та результатів навчання учнів;
- у третьому та четвертому класах, першому семестрі п’ятого класу Нової української школи підсумкове оцінювання здійснюється за рівневою шкалою.

Результати навчання учнів пропонують характеризувати за чотирма рівнями. Також у проєкті є таблиці з критеріями до кожного рівня. Рівні результатів навчання учнів пропонують визначати за: рівнем сформованості умінь як складових ключових та предметних компетентностей; рівнем володіння розумовими операціями: вміння аналізувати, синтезувати, порівнювати, класифікувати, узагальнювати, робити висновки тощо; мірою самостійності у виконанні навчальних завдань; рівнем сформованості вміння виявляти проблеми та розв’язувати їх, висувати і формулювати гіпотези; рівнем пізнавальної діяльності.

Документ містить також окремі положення щодо оцінювання результатів навчання учнів з особливими освітніми потребами.