Фестиваль інновацій
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ"

Сторінка психолога

Психологічна служба Харківської гімназії №55
Практичний психолог-Міцай Олена Василівна.
Працює практичним психологом  Харківської гімназії № 55 з 2007 року.

Закінчила Харківський педагогічний університет у 1995 році за спеціальністю "Викладач дошкільної педагогіки та психологі", у 2007 за спеціальністю "Психологія".

Педагогічний стаж-22 роки.  Стаж на посаді практичного психолога-13 років.

Провідним мотивом діяльності є розвиток емоційної сфери молодших школярів.

Години прийому: середа- 15.00-17.00

Учасники освітнього процесу для вирішення питань, що стосуються збереження життя та здоров’я дітей, а також захисту прав та інтересів дитини, можуть звертатися до заступника директора з виховної роботи

Надточій Ірини Володимирівни.

Діяльність психологічної служби

Організаційно-методична діяльність полягає в плануванні роботи психолога як однієї з невід’ємних складових навчально-виховного процесу, оформленні звітної документації, презентації результатів психологічних досліджень та вимірів. Систематизується і комплектуються матеріали за окремими темами.

Діагностична діяльність психологічної служби має за мету дослідження особистісних якостей школярів, ступеня розвитку вищих психічних функцій,  сфери взаємостосунків, ціннісних орієнтацій та пріоритетів. Але пріоритетними ланками діагностичної роботи спрямованість на певний віковий період.

Консультативна діяльність полягає в наданні консультацій учасникам навчально-виховного процесу. Такими учасниками є класні керівники, адміністрація, батьки, учні. Обов’язковим етапом виховної роботи кожного класного керівника є ознайомлення з результатами комплексної діагностики класних колективів, під час якого формулюються тактичні задачі, виявляються проблеми і потенційні можливості школярів. Також вчителі звертаються про допомогу під час вирішення проблемних питань, корекційної роботи з дітьми, тощо. Запрошуються також і батьки, під час консультування яких виявляється причина проблеми, виробляється тактика її подолання або розробляється план колекційної діяльності. І учні є постійними гостями кабінету психологічної служби, оскільки їх цікавлять і результати діагностики, і подолання кризових періодів, і питання соціально-комунікативного напрямку, і способи формування тих або інших якостей.

Корекційно-розвивальна діяльність спрямована на:

- подолання недоліків особистісного розвитку,

- підвищення згуртованості класних колективів,

- усунення причин деструктивної поведінки, сприяння розвитку потенційних можливостей особистості.

Навчальна діяльність, яку здійснює психолог, полягає в підвищенні особистої професійної майстерності, розширенні науково-методичного забезпечення.

Регулярно підвищується фаховий рівень психолога таким чином:

• відвідуються засідання  районного і міського ЦПП та СР,
  • організовується участь в науково-практичних конференціях;
  • відвідуються навчально-методичні заходи  м/ о шкільних психологів;

Крім того, відвідуються відкриті уроки, конкурси професійної майстерності.

УВАГА!

Сьогодні в Україні здійснено важливий крок, аби діти не залишалися наодинці зі своїми проблемами, а могли поділитися наболілим й отримати кваліфіковану допомогу.

За ініціативи Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда - Україна» з 2013 року в Україні функціонує Національна дитяча «гаряча» лінія та Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.

Тут маленькі українці можуть знайти підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм ні з ким поділитися, а батьки, вчителі та вихователі мають змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

Національна дитяча «гаряча» лінія (0 800 500 255 або 116 111 з мобільного) працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу з 12.00 до 16.00.

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (0 800 500 335 або 386 з мобільного) лінія працює цілодобово.

На Національній дитячій "гарячій лінії" Центру «Ла Страда-Україна» консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники. Коло питань, з яких вже надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних останніми роками запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії», - насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в інтернеті.

Досі в Україні не було загальнодержавної дитячої «гарячої» лінії. Створення такої структури є важливим кроком у сфері правового консультування дітей.

Більш детальну інформацію шукайте на сайті ГО "Ла Страда - Україна" :