Класна оцінка

Психологічна служба Харківської гімназії №55

Практичний психолог

РОПАЦЬКА ІНЕССА СЕМЕНІВНА.

Закінчила Слов’янський державний педагогічний університет у 2004 році.

В Харківській гімназії № 55 працює з 2018 року.

Години для консультацій:

середа , п’ятниця 14.00 – 18.00

Дитина, приходячи до школи й поринаючи в шкільне середовище, вирішує свої певні завдання, реалізовує свої індивідуальні цілі психічного й особистісного розвитку, соціалізації та освіти.

Вся професійна діяльність психолога в школі орієнтована на учнів, створення сприятливих соціально-психологічних умов для їх успішного навчання, соціального й психологічного розвитку, вирішення виникаючих у них соціально-психологічних проблем.

Взаємодія психолога з конкретною дитиною, учнівською групою та класом здійснюється за такими напрямками:

- діагностика;

- розвиваюча та корекційно-відновлювальна робота;

- консультування;

- психологічна просвіта.

Психолог разом з педагогом, супроводжуючи дитину в процесі шкільного навчання, може, з одного боку, допомогти їй максимально використовувати надані можливості для освіти й розвитку, а з іншого - пристосувати індивідуальні особливості дитини до заданих умов шкільної життєдіяльності.

Основні форми організації співробітництва шкільного психолога й батьків:

- групові й індивідуальні консультації за підсумками психологічного супроводу;

- виступи на батьківських зборах, практичні заняття для батьків;

- індивідуальні консультації за запитом або з ініціативи психолога.

Психолого-педагогічне консультування батьків, проведене або за їхнім запитом, або з ініціативи психолога, може виконувати різні функції:

- інформування батьків про шкільні проблеми дитини, адже батьки не завжди мають про них досить повне й об'єктивне уявлення;

- консультативно-методична допомога в організації ефективного дитячо-батьківського спілкування, якщо з таким запитом звернулися самі батьки або психолог вважає, що саме в цій області криються причини шкільних проблем дитини;

- необхідність одержання додаткової діагностичної інформації відбатьків, на етапі поглибленої діагностики психолог може попросити батьків допомогти йому виявити вплив сімейної ситуації на психологічне благополуччя дитини в школі;

- психологічна підтримка батьків у випадку виявлення серйозних психологічних проблем у їхньої дитини або у зв'язку із серйозними емоційними переживаннями й подіями в родині.

У кожному разі, підсумком консультативної роботи має бути угода про спільні дії батьків і психолога з вирішення завдань супроводу дитини в період її шкільного навчання.