Профілактика дитячого травматизму

Головною метою державної політики у сфері профілактики травматизму невиробничого характеру є забезпечення умов реалізації конституційного права кожного громадянина на охорону життя та здоров'я, підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення, особливо дітей, як передумови сталого соціально-економічного розвитку країни.

В роботі з охорони життя і здоров’я учнів, попередження дитячого травматизму в навчальному закладі визначаються такі цільові пріоритети:

• забезпечення реалізації державної політики щодо охорони життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу;
  • створення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці і виховання дітей і підлітків;
  • навчання школярів питанням основ безпеки життєдіяльності з наступною перевіркою знань відповідно до діючих програм;
  • організацію позашкільної і позакласної роботи з учнями та просвітницької роботи з їх батьками;
  • удосконалення системи моніторингу результативності діяльності навчальних закладів з попередження усіх видів нещасних випадків;
  • підвищення фахової майстерності педагогічних працівників;
  • співпраця з усіма зацікавленими організаціями.

Педагогічним колективом проводиться певна робота щодо запобігання травматизму та загибелі дітей. В гімназії створена система роботи педагогічного колективу з попередження дитячого травматизму, впроваджено алгоритм дій посадових осіб у разі виникнення нещасних випадків, на кожному поверсі оформлено пост чергового.

У гімназії створено загони ДЮП та ЮІР, до завдань яких входить проведення профілактичних вистав та бесід з учнями початкових та середніх класів з питань запобігання дитячого травматизму. Слід відмітити високий рівень організації роботи з учнями в даному напрямку. В районних та міських конкурсах ДЮП та ЮІР, змаганнях з пожежно-прикладного спорту команди та учні гімназії посідають призові місця.