День боротьби з насильством та утисками у школі

4 лист. 2021
У рамках профілактичної роботи з попередження проявів булінгу було проведено: 1. Круглий стіл із застосуванням медіа-презентації з вчителями на тему: «Стоп, насильству!». 2. Виступ психолога та соціального педагога на методичному об'єднанні класних керівників на тему «Булінг: причини, наслідки, методи профілактики та подолання негативного явища». 3. Анкетування (онлайн) учнів з метою виявлення проявів насильства. 4. Класні керівники підготувалим та провели (онлайн) бесіди для учнів 6 - 9 класів «Профілактика булінгу серед підлітків», «Умій сказати НІ», «Ми проти насильства у школі», з метою формування в учнів громадянської відповідальності за наслідки асоціального способу життя, обізнаності учнів у негативізмі булінгу та його наслідків, попередження насильницької поведінки учнів, а також бесіди з батьками учнів щодо профілактики булінгу та правил спілкування з дітьми, що потерпають від утисків.

Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного.Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак вона ще й досі не вивчена.

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

У рамках профілактичної роботи з попередження проявів булінгу було проведено:

• 1. Круглий стіл із застосуванням медіа-презентації з вчителями школи на тему: «Стоп, насильству!».

• 2. Виступ психолога та соціального педагога на методичному об'єднанні  класних керівників на тему «Булінг: причини, наслідки, методи профілактики та подолання негативного явища».

• 3. Анкетування (онлайн) учнів з метою виявлення проявів насильства.

• 4. Класні керівники підготувалим та провели (онлайн) бесіди для учнів 6 - 9 класів «Профілактика булінгу серед підлітків»«Умій сказати НІ», «Ми проти насильства у школі», з метою формування в учнів громадянської відповідальності за наслідки асоціального способу життя, обізнаності учнів у негативізмі булінгу та його наслідків, попередження насильницької поведінки учнів, а ткож бесіди з батьками учнів щодо профілактики булінгу та правил спілкування з дітьми, що потерпають від булінгу.