День пам'яті жертв Голодомору

29 лист. 2021
День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій у закладі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У класах пройшла година пам’яті і скорботи "Голодомор – біль душі і пам’ять серця", виховні години "Згадуємо, пам'ятаємо, не забуваємо!" тощо. Учні взяли участь в акції "Запали свічку пам'яті". Було організовано та проведено перегляд документальних фільмів про Голодомор та репресії, перегляд презентацій тощо. Учні 1-4 класів провели виставку малюнків «Україна пам’ятає». Для учнів 5-8 класів були проведені інформаційні хвилинки «День пам’яті жертв Голодоморів». Учнівським самоврядуванням, на чолі з координатором Бондаренко С.І., були проведені заходи, щодо вшанування жертв голодомору: школярі працювали над створенням газети «Голодомор» та оформленням інформаційної стіни «Незабудки пам’яті». Бібліотекар нашої школи Горбатенко Н.Л. підготувала книжково-ілюстративну тематичну виставку історичної, художньої та документальної літератури “Голодомор 1932-1933 років – біль серця всієї України”.

Події тих років назавжди залишаться темною плямою історії нашої держави. Вони ніколи не зможуть канути в небуття, адже за масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Саме тому уся країна вшановує пам’ять жертв голодомору та політичних репресій, життя яких були забрані «не тому що вони були селянами, а тому що вони були УКРАЇНЦЯМИ!»

«Ми не маємо права забути» – саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи у закладі освіти. Школярі долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» у пам’ять про жахливу трагедію українського народу.