День пам'яті Героїв Крут

28 січ. 2022
Україна 29 січня вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Напередодні річниці в закладі пройшли виховні години: "Пам’яті героїв Крут", "Пам'ятай про Крути". Перегляд тематичних презентацій та документальних фільмів «Крути: подвиг і трагедія», «Крути – символ українського патріотизму», «Крути 1918». Учителі історії, класні керівники, учнівське самоврядування провели тематичні заходи для учнів з 1 по 11 клас. Учителі історії провели уроки у 10-11 класах на тему "Як бій під Крутами допоміг підписати Брест-Литовський мирний договір". Учні 7-9 класів переглянули фільм "Бій під Крутами", "Крути1918" та поділилися своїми враженнями від побаченого, обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. У бібліотеці була оформлена виставка «Пам’ятаємо про Крути», присвячена далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року. Під час заходів велику увагу було привернуто до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.

Бій під Крутами  - це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження  українців, усвідомлення  права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.