День пам'яті жертв політичних репресій

22 трав. 2023
День пам’яті жертв політичних репресій в Україні відзначають у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України 2007 року. Цього року дата припадає на 21 травня. Такий день було засновано для належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства та відродження національної пам’яті. Також згадана дата має привернути увагу до трагічних подій в Україні, що сталися через насильницьке впровадження комуністичної ідеології. Учителі та учні гімназії долучилися до цього пам’ятного дня та провели в режимі онлайн години спілкування, виховні години пам’яті. Учні сташих класів ознайомилися з документальними та художніми фільмами, які присвячені масовим політичним репресіям 1937-1938 років. Низький уклін і вічна пам’ять жертвам політичних репресій!

Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують пам'ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом.

Скільки було жертв політичних репресій в Україні? Точно визначити цю цифру, на жаль, неможливо. На думку деяких дослідників, за період з 20-х до 80-х років ХХ століття в Україні заарештували більше мільйона осіб. Багатьох із них – розстріляли. Тому, кому пощастило вижити, довелося пройти заслання, тюрми, каторги. Декого примусово відправляли на лікування до психіатричних лікарень.

Терору і репресій зазнали майже всі категорії населення в Україні: письменники, науковці, військові, священники і навіть прості селяни.

Щорічно у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року у нашій державі відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. Вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності – основна мета заходів цього Дня.

Низький уклін і вічна пам’ять жертвам політичних репресій!