Круглий стіл «Мир. Безпека. Освіта».

17 лип. 2023
14 липня 2023 року в онлайн форматі пройшов Круглий стіл із міжнародною участю «Мир. Безпека. Освіта», присвяченому 10-й річниці Дня українських миротворців, в якому взяла участь учениця 11-А класу закладу освіти Скрипка Анастасія. Круглий стіл проходив у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди. Співорганізатором було Громадське об'єднання миротворців ООН, м. Харків. Круглий стіл проходив у формі панельної дискусії, у змішаному режимі. Учасники могли приєднатися онлайн на платформі Zoom. Під час зустрічі були обговоренні актуальні питання сьогодення.

Круглий стіл включав такі напрями:

1. Актуальні проблеми встановлення та підтримки миру. Міжнародний досвід організації державних та недержавних акторів у міжнародних заходах щодо зміцнення безпеки в світі. Правові аспекти діяльності зі встановлення та підтримки миру. Досвід захисту вразливих категорій населення, людей з особливими потребами при проведенні операцій ООН з підтримання миру (ОПМ). Роль ветеранів ОПМ, недержавних організацій та ін. у справі підтримання миру. Проблеми вдосконалення архітектури міжнародної безпеки (Роль ветеранських спільнот). Гендерний вимір миротворчості. Роль жінок в операціях ООН з підтримання миру.
2. Діяльнісний аспект участі українських миротворців у місіях ООН з підтримання миру. Використання потенціалу громадських ветеранських миротворчих організацій на прикладі ГО «Об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни». Участь України в операціях ООН з підтримання миру. Використання досвіду ветеранів у військово-патріотичному вихованні молоді. Міжнародні проєкти «Школа миру» та «Юний миротворець». Діяльнісний аспект участі харків`ян, членів ГО «Об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни», в заходах щодо допомоги цивільному населенню в умовах знаходження Харкова в зоні ведення бойових дій. Міжнародна діяльність щодо організації гуманітарної допомоги громадянам України, на прикладі діяльності Міжнародної асоціації миротворців ООН «Солдати миру» AISP/SPIA. Гуманітарні конвої як спосіб запобігання гуманітарної катастрофи в результаті бойових дій. Діяльність регіональних підрозділів AISP/SPIA в різних країнах світу щодо організації надання тимчасового захисту вимушеним переселенцям. Цінність миру і безпеки. Педагогіка миру. Українська система освіти та Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди в умовах сучасних викликів. Освітній процес під час повномасштабного вторгнення росії в Україну: виклики, проблеми, нові технічні можливості. Роль гуманітарних дисциплін у формуванні національної свідомості та правової культури дітей і молоді. Проблема збереження культурної спадщини України під час повномасштабного вторгнення росії в Україну (на прикладі Харківської області).