День Державного Прапора України

23 серп. 2023
Щороку 23 серпня відзначається День Державного Прапора України. Український прапор - наша гордість і найвідоміший символ України. Це головна святиня нашої державності, уособлення нашого національного духу і непереможності. Синьо-жовтий прапор завжди був для українців символом свободи і боротьби за незалежність. А тепер, коли Україна відбиває навалу рашистських окупантів, для світу наш прапор — ще й символ героїзму, хоробрості, великої сили і жертовності. Нині прапор став символом незалежності, свободи і гідного майбутнього України. Сьогодні в закладі освіти відбулася низка заходів, присвячених Дню Державного Прапора України. Класні керівники під час бесід, годин спілкування, виховних годин обговорювали важливі питання, які цікавлять учнів (історія становлення державних символів України, і їх значення у формуванні української державності). Діти взяли активну участь у виставках дитячих малюнків та поробок. У закладі освіти в бібліотеці було оформлено тематичну онлайн-виставку художньої літератури, присвяченої історичним діячам та видатним етапам в історії України "Україна в умовах незалежності". Шануємо Державний Прапор України, захищаємо його як найвищий скарб нації!

Стаття 20 Конституції України говорить про те, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України. Державний Прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (угорі) і жовтого кольорів (унизу), зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.