День цивільного захисту в закладі освіти

20 жовт. 2023
20 жовтня 2023 року в закладі освіти пройшов День цивільного захисту. Основна мета заходу – вироблення алгоритму ефективних дій безпеки життєдіяльності у дітей під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру. Учні та працівники школи вдосконалили свої теоретичні знання та практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє життя і здоров’я. У цікавій та змістовній формі класні керівники провели підсумкові заняття з правил поведінки при обстрілах та терористичних актах, радіаційної небезпеки, небезпеки від води, правил поведінки під час потрапляння в полон. День цивільного захисту під гаслом “Допомогти! Врятувати! Запобігти!” проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті. Бережіть себе та своє життя!

День цивільного захисту проводиться щороку в закладі освіти з метою практичного закріплення учнями теоретичного матеріалу з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації, користування засобами захисту від її наслідків, вивчення правил пожежної безпеки та основ цивільного захисту. Це день, коли ми поглиблено обговорюємо питання причин, які можуть завдати шкоди людському житті. У 2023 році під час повномасштабної війни День цивільної оборони особливо актуальний, адже від дій російської армії часто страждає мирне населення.
20 жовтня 2023 року пройшов у закладі освіти День цивільного захисту.
 Учні 1-4 класів  на годині спілкування пригадали правила поведінки під час повітряної тривоги: як діяти, коли чуєш сигнал тривоги; що взяти з собою в укриття; що треба робити, якщо сигнал тривоги застав тебе на вулиці або у транспорті; яке найбезпечніше місце у нас вдома. Діти розширили свої знання про радіаційну та хімічну безпеку. Вчилися знімати психологічне навантаження за допомогою дихальних вправ, казкотерапії, релаксації. Учні переглянули мультфільм «Пес Патрон: правила поводження на замінованих територіях». Разом з псом Патроном діти повторили правила поведінки під час повітряної тривоги, переглянули мультфільм про мінну небезпеку та створили пам’ятку про дії в надзвичайних ситуаціях. Знання та дотримання правил безпеки допоможуть зберегти життя та здоров’я.
Учні 5-9 класів активно брали участь в оговоренні теми "Це повинен знати кожен!”
Учні 10-11 класів  обговорили питання ядерної, хімічної безпеки, правил поведінки з вибухонебезпечними предметами.
Прості та корисні поради допоможуть зберегти здоров’я та життя у небезпечних ситуаціях.
Бережіть себе та своє життя!