День пам'яті жертв Голодомору

24 лист. 2023
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. День пам’яті жертв голодоморів у 2023-му припадає на 25 листопада. Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Напередодні класні керівники провели тематичні класні години до Дня пам'яті жертв голодоморів з учнями 5-11 класів. Були проведені виховні заходи за темами: «Скорботна пам’ять поколінь», «Правда про ті роки», «Правові аспекти Голодомору в Україні», «Голодомор та його наслідки для українського суспільства», «Голод на Слобожанщині», «Крізь призму пам'яті і болю". Окрім цього було переглянуто такі тематичні відео: «Голодомор 1932–1933. Помста за нашу свободу» [video “Holodomor of 1932–1933: a Revenge for Our Freedom”], «Чому Голодомор став можливим?» та відвідано онлайн-виставки «Спротив геноциду», «Україна 1932-1933. Геноцид голодом». Проведено бесіди й перегляд фільму для дітей "Червоне намисто", створеного спеціально для дітей Музеєм голодомору. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Запаліть свічку пам'яті у своєму вікні на знак скорботи за загиблими та віри в перемогу України. Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо.

Традиційно, кожної четвертої суботи листопада вшановуємо жертв Голодомору 1932-33 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада. Цього року ми вдруге вшановуємо жертв Голодомору в умовах повномасштабної російської агресії.

До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам’яті, це тепло, це надія. У цей день запаліть свічку пам’яті за вбитими голодом. Передайте тепло, станьте поряд із тими, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось. Фахівці інституту пропонують підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою.
   УІНП розроблені візуальні матеріали в підтримку акції «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну».