Психологічна година "Учням про стрес: як зменшити тривожність. Емоційне відновлення"

29 груд. 2023
Упродовж грудня 2023 року практичним психологом /Ропацька І.С./ проведено психологічні години "Учням про стрес: як зменшити тривожність. Емоційне відновлення" для учнів 5-11 класів. Учні обговорили можливості та ресурси психіки в період стресу, стереотипні та усвідомлені реакції, види стресу , значення «Вікно толерантності у стресі» і таке інше. Психолог ліцею ознайомила учнів з психологічним онлайн- тренажером, з прийомами саморегуляції, з технікою релаксації Джейкобсона.

Упродовж грудня 2023 року практичним психологом /Ропацька І.С./ проведено психологічні години "Учням про стрес: як зменшити тривожність. Емоційне відновлення" для учнів 5-11 класів. Учні обговорили можливості та ресурси психіки в період стресу, стереотипні та усвідомлені реакції, види стресу , значення «Вікно толерантності у стресі» і таке інше. Психолог ліцею ознайомила учнів з психологічним  онлайн- тренажером, прийомами саморегуляції,  технікою релаксації Джейкобсона.

Дослідження свідчать, що сучасні підлітки відчувають більший стрес, аніж дорослі. Вони перебувають під впливом стресу, оскільки посилюється їх психічна діяльність у  зв’язку з необхідністю засвоєння і переробки великого обсягу інформації (інформаційний стрес). Виникає перенапруження фізіологічних систем організму під впливом емоційних чинників (емоційний стрес).

У невеликих кількостях стрес може бути «позитивним». Але надмірний стрес – «токсичний»  може вплинути на поведінку, працездатність, здоров'я, взаємини з оточенням і в родині. Важливо навчитися давати раду собі, піклуватися про себе в стресовій ситуації. Інформація на психологічних годинах  допоможе підліткам бути обізнаними як захистити себе від дистресу та виснаження.