Психологічна година "Хаппі та її суперсила"

19 лют. 2024

Практичним психолого ліцею /Ропацька І.С./ проведено психологічні години з учнями 1- 4 класів «Хаппі та її суперсила». На заходах учні переглянули мультфільм від освітнього проєкту Stop-sexting з метою запобігання та захисту дітей від небезпек в соціальній мережі Інтернет, в тому числі від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. Учні обізнані щодо безпечного поводження в соціальній мережі Інтернет, як спілкуватись з іншими користувачами соціальної мережі, яку інформацію про себе можна висвітлювати, а яку -  заборонено. Як поводити себе зі злочинцями, як сказати «Ні» та  яка справжня суперсила у Хаппі та її друзів. З учнями обговорили  тест «Дуб біля школи». Тест допомагає визначити які світлини можна розміщувати в соціальній мережі Інтернет, а які світлини для домашнього альбому .

Освітній проєкт #stop_sexтингакцентує увагу на захисті дітей молодшої школи від сексуального насильства та експлуатації, адже, згідно з дослідженнями, 84% дітей починають користуватись інтернетом у 5-11 років і цей вік з кожним роком зменшується. Саме тому #stop_sexтинг, українська студія анімації Wow-How Studio https://wow-how.com, а також дитяча письменниця Іра Бова представили перший мультфільм в Україні про безпеку дітей онлайн “Хаппі та її суперсила”. Ця історія - ідеальний початок для обговорення безпечного використання інтернету зі здобувачами освіти початкової школи. Казка розповідає про черепашку, на ім'я Хаппі, що вчиться у молодшій школі і як більшість дітей полюбляє користуватися гаджетами. Одного дня в соціальній мережі Хаппі отримує запит на дружбу. Черепашка його приймає і спілкується з незнайомцем - Тритоном.