Науковий пікнік «Жінки в науці», приуроченому святкуванню Міжнародного дня жінок та дівчат в науці

19 лют. 2024
18 лютого 2024 року відбувся науково-популярний захід «Жінки в науці» з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат в науці, в якому взяли участь учні 9-11 класів ліцею. Увазі присутніх були представлені 18 STEM-локацій провідних закладів вищої освіти Харкова. На локаціях закладів школярі мали змогу ознайомилися з різноманіттям харківських ВИШів та професій, дізнатися всі можливості для вступу, навчання в них. Цікаві досліди, фармацевтична лабораторiя, зони охорони та безпеки, мистецтва, зони презентації гуманітарних спеціальностей та багато іншого чекали учнів на iмпровiзованому науковому майданчику. Захід проведено за підтримки Харківського міського голови Ігоря Олександровича Терехова.

В останні десятиліття світ науки відчуває поступове збільшення визнання жінок у своїй галузі. Жінки не лише активно залучаються до наукових досліджень, але і досягають значних успіхів у викладацькій діяльності та науковому керівництві. Їхні внески стають невід’ємною частиною сучасного наукового прогресу. Тому 22 грудня 2015 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію A/RES/70/212, якою встановила 11 лютого як Міжнародний день жінок і дівчат у науці.
Загалом, роль жінок у науці стає все більше визнаною та невід'ємною частиною прогресу. Багато науковців обговорюють ідею, що жінки приносять до науки емпатію та гуманітарний підхід. Це може сприяти більш гармонійному розвитку суспільства та врахуванню не лише технічних, а й соціокультурних аспектах і це є одним з головних питання воєнного сьогодення.

18 лютого 2024 року відбувся профорієнтаційний захід ЗВО. Заклади вищої освіти представили наукову діяльність свого закладу в одній із тематичних зон Локації (зона STEM-виставки, зона презентації гуманітарних спеціальностей, зона спортивно-оздоровчої діяльності, зона охорони та безпеки, зона мистецьких спеціальностей та зона культурних заходів). Майбутні абітурієнти мали змогу ознайомитися з вузами та факультетами.