День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни

8 трав. 2024
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, встановлений у 2023 році Законом України «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років». У цей день ми вшановуємо перемогу над нацизмом і пам’ять про загиблих і всіх жертв Другої світової війни. З нагоди Дня пам’яті та примирення та з метою поглиблення знань учнів про минуле нашого народу, виховання шани і поваги до тих, хто ціною власного життя здобув перемогу у війні і здобуває її на теренах України в наші дні, у закладі освіти проведено низку тематичних онлайн - заходів навчально-виховного, патріотичного та просвітницького характеру: проведено тематичні години спілкування, ранкові кола, уроки пам’яті: «Ми пам’ятаємо своїх героїв», «Народу мир потрібен, як вода…», «Пам'ять заради майбутнього», «Пам'ятаємо, перемагаємо». Під час проведення цих заходів учні поглибили знання про героїчне минуле нашого народу, виховували почуття патріотизму, мужності, любові до Батьківщини, вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, встановлений у 2023 році Законом України «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років». Це - дата, коли ми разом із європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом і пам’ять про загиблих і всіх жертв Другої світової. Фахівцями Українського інституту національної пам’яті підготовлені інформаційні матеріали Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни (8 травня) (лист УІНП від 26.04.2024 №1198/09.6-07-24).
    Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни. Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті.
   З нагоди Дня пам’яті та примирення та з метою поглиблення знань учнів про минуле нашого народу, виховання шани і поваги до тих, хто ціною власного життя здобув перемогу у війні і здобуває її на теренах України в наші дні, у закладі освіти проведено низку тематичних онлайн - заходів навчально-виховного, патріотичного та просвітницького характеру: години спілкування «Патріотизм-потреба України, кожного українця», «Хай буде вільна Україна на всі часи на всі віки», «Народу мир потрібен, як вода…», ранкові кола, уроки пам’яті «Про минуле серце пам'ять зберігає», «Мужність відвага крізь покоління», учнівські конференції для учнів старших класів «Пам`ятаємо, перемагаємо», «День пам’яті та примирення», «Ніколи знову» тощо.  Організовано перегляд фільмів, відеоматеріалів.