УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КРУГЛОГО СТОЛУ

13 груд. 2018
12 грудня 2018 року учні гімназії - лідери учнівського самоврядування взяли участь у засіданні круглого столу на тему "Геноцид. Ніколи знову", присвяченипй 77-ій річниці трагедіїї Дробиького яру.

12 грудня 2018 року на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 170 Харківської міської ради Харківської області для лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти району відбувся круглий стіл за темою «Геноцид. Ніколи знову», присвячений 77-річниці трагедії Дробицького Яру.

На заході були присутні: народний депутат України Грановський Олександр Михайлович, заступник голови Адміністрації Київського району із соціальних та гуманітарних питань Івлєв Володимир Вікторович, начальник Управління освіти Куценко Тетяна Володимирівна, Другий секретар посольства Держави Ізраїль в Україні, голова представництва Натів в Харкові Марк Гольдман та представники національних меншин.

Для гостей і лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти Київського району було проведено екскурсію по шкільному музею «Євреї в Україні», музею хасидизму, «Єврейська мама», «Біль та надія».

Під час бесіди за круглим столом народний депутат України Грановський Олександр Михайлович відзначив, що проблема геноциду є досить важливою та не залишає нікого байдужим. Олександр Михайлович відповів на запитання лідерів учнівського самоврядування.

Директор меморіального комплексу «Дробицький Яр» Ференцева Ірина Іванівна висвітлила питання «Голокост: трагедія, яка не підлягає забуттю»; представник Харківської обласної громадської організації «Вірменське національне міське об’єднання» Мірзабекян Нонна Геннадіївна виступила з доповідю за темою «Геноцид вірменського народу: пам’ятаємо та вимагаємо»; представник Харківської міської громади циган «Фонд Ловарі» Карафетова Людмила Миколаївна висвітлила таке питання: «Трагічні сторінки історичного минулого та сучасного життя ромів в Україні».

Перед учасниками круглого столу виступив історик, кандидат історичних наук Галушка-Адайкін Антон Романович «Витоки та прояви геноциду: історія та сучасність. Голодомор як геноцид українського народу».

Лідери учнівського самоврядування взяли активну участь в обговоренні проблематики булінгу, негативних соціальних явищ та проявів інтолерантності у суспільстві.

Під час заходу було підписано резолюцію, у якій зазначено, що учнівське самоврядування в освітньому процесі буде вирішувати завдання розвитку, об’єднання дитячих колективів, захисту прав дітей і підлітків, проводити роз’яснювальну роботу щодо запобігання проявам різних форм насильства.