День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

16 лют. 2021
15 лютого 2021 року юні миротворці Харківської гімназії 55 (учні 10- б класу) Махно Алеся, Смірнова Кристина, Скрипка Петро, Стриженко Константин та вчитель історії Бондаренко Софія Ігорівна взяли участь в онлайн конференції, присвяченій Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Організаторами та учасниками заходу, що відбувся на базі НАНГУ стали Лютий Володимир, учасник миротворчої місії ООН у Південному Судані, Башкатов Євгеній, учасник миротворчої місії ООН у Косово, Самойлов Сергій, учасник бойових дій, учасник миротворчої місії ООН у Сьєра - Леоне та Іраку, координатор міжнародних програм "Школа миру" та "Юний миротворець". У зустрічі взяли участь представники руху юних миротворців Харкова, педагоги.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року. Ця дата вибрана не випадково: 15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок. Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках. Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тис. військовослужбовців.Від самого початку війни на сході України тисячі ветеранів насамперед «афганців» виступили на захист рідної землі. Нині вони проходять службу у складі Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах.У доповідях Лютого В. та Самойлова С.була розкрита тематика заходу, висвітлено питання щодо участі українських військових у миротворчих місіях ООН. Бондаренко С. І. виступила із доповіддю про війну в Афганістані та розповіла присутнім про випускників шкіл 55, 17, 107, які загинули при виконанні інтернаціонального обов'язку - Застелу О., Ігнатія В., Новохацького В., Позняка С. Виступи супроводжувалися демонстрацією статистичних даних, присутні могли ознайомитися з фотографіями часів збройних конфліктів.

Також співробітники Національної академії Національної гвардії України провели короткий вступний екскурс для тих, хто  бажає навчатись у даному військовому ЗВО. Та зробили акцент на тому, що майбутнім миротворцям ООН від України потрібно бути військовослужбовцем або співробітником Національної поліції, зі знанням як мінімум однієї мови міжнародного спілкування - англійської або французької.
Щиро дякуємо організаторам та всім учасникам заходу за можливість цікавого та корисного спілкування!

Маємо зберігати пам'ять про учасників бойових дій та передавати її наступним поколінням!