ЦЕ ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ!!!

15 вер. 2013
Учні 5-х класів відвідали меморіальний комплекс «Висота маршала Конєва»

На честь святкування 70-річчя визволення Харківщини від німецько-фашистських загарбників для учнів 5-х класів з метою патріотичного виховання було організовано екскурсію до меморіального комплексу «Висота маршала Конєва».

Проїжджаючи містом екскурсовод розповідала учням про військові дії та операції зі звільнення Харкова від ворога. Дорогою до музею була зупинка на Польському кладовищі, де поховані польські солдати. Це кладовище побудували радянські люди.

На меморіальному комплексі Висота маршала Конєва відкрився чудовий краєвид. Було видно все на багато кілометрів.

Учасники екскурсії мали змогу побачити справжні танк, пушки, якими користувалися під час бойових дій на Харківщині.

Дуже цікаво було у музеї, виставкові зали якого спускалися все нижче і нижче під землю. Багато нового і цікавого дізналися у музеї учні, побачили особисті речі маршала Конєва, залишки війни. Відвідувачі музею оглянули 7 екскурсійних залів та експозиції, в яких висвітлюються період Великої Вітчизняної війни на Слобожанщині. Дивлячись на присутні експонати, починаєш розуміти, якою дорогою ціною далася нашій країні ця перемога!!! Ми повинні знати свою історію, вшановувати пам’ять загиблих та поважати живих.

А на останок усіх чекала справжня солдатська каша на свіжому повітрі.

Довідка. Саме тут, неподалік від селищ Гаврилівка та Солоницівка, на висоті 197,3 метри у серпні 1943 року були розташовані спостережні пункти командуючого Степового фронту генерал-полковника Івана Конєва, командуючого 53-ою армією генерал-майора І. Манагарова та командира 252-ї стрілецької дивізії генерал-майора Г. Анісімова. Звідси здійснювалось оперативне керівництво військами завершального етапу Белгородсько-Харківської наступальної операції (3-23 серпня 1943 року).