Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ"

Структура та органи управління гімназії

Модель управлінням закладом освіти

Діяльність гімназії спрямована на реалізацію «Стратегічної моделі розвитку гімназії (моделі змішаних потенційних можливостей і здібностей учнів», в основу якої покладені основні принципи зовнішньої і внутрішньої індивідуалізації і диференціації в організації навчально - виховного процесу з метою урахування учнівських здібностей, відбір і об’єднання учнів у відповідні класи (групи) згідно з їх здібностями, талантами і потенційними можливостями тощо.

Для цільового поточного управління процесами реалізації стратегічних завдань і, в цілому, для реалізації стратегічної моделі розвитку гімназії було розроблено та запроваджено модуль програмного забезпечення та модуль управлінського моніторингу, що відбито в «Моделі управління процесом упровадження інновацій».

В гімназії створено модель організації виховної роботи на основі проектно-модульної технології. Виховний проект реалізується з урахуванням вікових особливостей, проблем і потреб кожного учнівського колективу та визначає модулі, на яких будується процес виховання.

З метою реалізації інформатизації як найактуальнішої з інноваційних програм сьогодення було розроблено модель гімназії “ШКОЛА – ЦЕНТР ОСВІТНЬОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ ДИТИНИ”, в якій єдиний інформаційний простір представлено в трьох аспектах: управлінському, науково-методичному, навчально-виховному.

Елементами навчально-виховної діяльності є використання ІКТ в урочній і позакласній роботі з учнями, при організації роботи гуртків, факультативів, ШОР, участі учнів в олімпіадах, турнірах з інформатики; веб-олімпіадах; дистанційних конкурсах, розробці проектів.

Науково-методична діяльність передбачає участь вчителів у науково-практичних педагогічних конференціях, професійних конкурсах, семінарах, проведення відкритих уроків для слухачів курсів підвищення кваліфікації з інформатики, зарубіжної літератури, економіки та ін., педагогічної практики студентів педагогічних ВУЗів, співпрацю з різними соціальними партнерами.

Важливе місце у підвищенні ефективності управлінської діяльності відводиться використанню управлінського моніторингу.