Національна дитяча гаряча лінія

Проекти

Проект   «Пошта довіри»

Проект   «Мальовнича Україна»

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ОРГАНІЗАЦІЇ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ                          ХАРКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 55  ХМР ХО

Учнівське самоврядування в Харківській гімназії №55 – це спосіб організації життя учнівського колективу. Воно дозволяє учням відчути себе господарями в школі, класі, розвиває навички організаторської роботи в управлінні справами колективу.

Головне завдання учнівського самоврядування – це розвиток соціальної активності учнів, виховання в них почуття власної гідності, надання їм можливості виявити себе, формування управлінських навичок.

Учнівське самоврядування має за мету розширення діапазону діяльності дорослих і дітей - членів єдиного колективу, можливості їх співпраці, творчого пошуку, ініціативи Важливою умовою педагогічного керівництва учнівським самоврядуванням є постійний пошук нових форм і методів організації.

Самоврядування в школі виконує функції:

Ø            забезпечення порядку в школі, організоване чергування у школі;

Ø            проведення зборів, виставок, круглих столів;

Ø            організація дозвілля, творчих свят, змагань;

Ø            організація із збереження шкільного майна, води, електроенергії, підручників;

Ø            організація самообслуговування в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог;

Ø            організація роботи з благоустрою території школи;

Ø            участь у розробці плану роботи школи на новий навчальний рік, тощо.

Учнівське самоврядування - це організація життя учнівського колективу, яка сприяє виробленню в учнів почуття господаря своєї школи, своїх відносин і діяльності, вміння співпрацювати на основі принципів рівності, гласності, демократизму. Учнівське самоврядування позитивно впливає на формування в учнів певних моральних якостей (відповідальності, організованості тощо) через включення учнів у динамічну систему ролей, доручень, виконання обов'язків, які є своєрідним тренінгом відпрацювання організаторських якостей.

Систематично учнівським самоврядуванням  проводиться значна робота по залученню учнів до активного громадського шкільного життя , по виявленню і розвитку в учнів здібностей до різних видів позаурочної діяльності.

Традиційними стали проведення таких заходів, як День вчителя, конкурс «Сузір’я талантів», малі Олімпійські ігри, акція «Милосердя», екологічні суботники тощо, активну участь у яких приймають члени учнівського самоврядування.

1.     Шкільні конкурси:

Ø          Фотоконкурс «Моє рідне місто»  (серпень-вересень)

Ø          Конкурс газет до Дня вчителя     (вересень-жовтень)

Ø          Конкурс квіткових композицій «Барви осені»  (вересень-жовтень)

Ø          Конкурс газет «За здоровий спосіб життя» (жовтень – грудень)

Ø          Конкурс малюнків «Світ, в якому ми живемо!» ( жовтень-січень)

Ø          Конкурс «Сузір’я талантів » (жовтень – листопад)

Ø          Новорічний концерт (грудень)

Ø          Конкурс композицій «Замість ялинки букет» (грудень)

Ø          Конкурс вітальних листівок ветеранам   (травень)

Ø          Концерт для ветеранів  (травень)

2. Акції:

Ø     «Милосердя», «Турбота», «Спасибі Вам, ветерани!»,

Ø     «Зелений паросток» прибирання прилеглої до школи території,

3. Проект «Ми – громадяни»:

Ø     посвята в гімназисти,

Ø     тематичні бесіди «Що означає бути гімназистом», «Чи вмію я дружити?»,

Ø     Дні самоврядування,

Ø     участь у конкурсі «Учень року»

4. Проект «Ми за здоровий спосіб життя»:

Ø     круглі столи: «Людське життя як найвища цінність», «Алкоголь та його наслідки».

Ø      уроки - лекції: «Шлях до себе», «Про шкідливі звички», «Здоров’я – скарб».

Ø     години спілкування: «Особиста гігієна», «Моє здоров’я», «Правильне харчування та здоровий сон – запорука міцного здоров’я».

Звіт про роботу загону юних миротворців ХГ № 55

З метою виховання почуття патріотизму, усвідомлення єдності своєї долі з долею Батьківщини, шанування героїв України виховання правил та норм поведінки, соціально важливих для суспільства, активної життєвої позиції щодо негативних проявів у соціумі, шанування героїв України  у Харківської гімназії № 55 проводилась наступна робота.

Так, учні гімназії  разом з представниками Батьківського комітету привітали учасників АТО з Новим Роком та вручили воїнам солодкі подарунки і новорічні листівки.  Також учні взяли участь у  благодійній  акції «Пластикові кришки», яка передбачає допомогу пораненим бійцям, а також бійцям, які потребують протезування.

Учні гімназії також не байдужі до онкохворих дітей, яким потрібна допомога. У гімназії проведено акцію по збору макулатури, кошти від якої підуть на лікування дітей, які долають страшні хвороби.

«Ми не знали війни и не бажаємо, щоб історія повторилася. На нашій совісті – підтримати цю  естафету, не дати забути  Великий Подвиг народу!» -  девіз юних миротворців нашої гімназії.